loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Nowoczesny salon – funkcjonalny nie znaczy nudny

     Salon, pokój dzienny lub z angielskiego – living room. Choć ma wiele nazw, jedna rzecz od lat pozostaje niezmienna. Niewątpliwie właśnie to pomieszczenie sprawia najwięcej problemu z aranżacją. Dlaczego tak się dzieje? Otóż każdy z nas chce rozsądnie wykorzystać największą przestrzeń w domu.

    Jak zatem sprawić, aby nasz salon był nie tylko funkcjonalny, ale również ciekawy?Podstawowe błędy

 

   Istnieje kilka kluczowych zasad, którymi powinniśmy kierować się podczas projektowania pokoju dziennego. Przede wszystkim należy zadbać o dobre oświetlenie wnętrza poprzez odpowiednie rozmieszczenie okien.

  Obecnie duże okna cieszą się wielką popularnością i to dzięki nim do pokoju wpada więcej światła dziennego. Zabawa światłem i cieniem jest tym, co możesz wykorzystać w swoim salonie! Nie tylko ozdoby okienne wpłyną na rozłożenie światła we wnętrzu ale też odpowiednie rozstawienie mebli.

 
   Planując jednak wystrój salonu powinniśmy wyjść od kwestii metrażu. Inaczej bowiem aranżuje się pokój dzienny w domu jednorodzinnym, a odmiennie w niewielkim mieszkaniu. Kluczową rolę odgrywają tutaj meble, które odpowiednio dobrane, potrafią zdziałać cuda!Pokój dzienny w dużym domu

 

    Duży salon często łączy w sobie funkcję wypoczynkową i jadalnianą. Coraz częściej tworzy się go poprzez otwarcie kuchni na resztę wnętrza. Ścianki działowe z biegiem czasu wychodzą dlatego warto je czymś zastąpić. W tej roli doskonale sprawdzają się meble dzięki którym aneks kuchenny w bardzo prosty sposób można odgrodzić dodatkowymi szafkami.

   Również odsunięcie kanapy od ściany i ustawienie jej tyłem do reszty pokoju pozwoli wydzielić przestrzeń wypoczynkową. Warto przy tym pomyśleć o dwóch, a nawet trzech sofach!

To nie tylko funkcjonalne, ale i modne rozwiązanie.

 Jeśli salon pełni rolę pokoju przechodniego, powinniśmy pamiętać o kilku zasadach. W takiej sytuacji warto zadbać o strategiczne rozmieszczenie wyposażenia. Schody na poddasze nie powinny być oddalone od wejścia głównego. Dzięki temu, wchodząc na piętro, nie będziemy przeszkadzać pozostałym domownikom.

 Jeżeli pokój dzienny łączymy z jadalnią, postawmy stół blisko kuchni. Uważajmy przy tym, by nie zastawić nim drogi na taras. Nigdy nie umieszczajmy mebli na drodze do wyjścia – to może się źle skończyć.

 Data dodania: 2014-12-17 12:05:00