loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Najnowsze trendy w meblarstwie - naturalne materiały

Kiedy myślimy o trendach meblarskich i architektonicznych na najbliższe miesiące, jednym z najważniejszych elementów są naturalne materiały. Od kamienia, przez drewno, aż po detale wykonywane metodą rękodzieła i unikalne starocie. Sprawdźmy, jak te trendy funkcjonują i jak zastosować je do swoich własnych aranżacji.

biała komoda z dodatkami z naturalnych materiałówWszystko przez slow life

Trend zastosowania naturalnych materiałów należy prostą linią połączyć z modnym od kilku miesięcy, powolnym stylem życia. Slow life, który jest zwrotem do tradycyjnych wartości, zbilansowanego życia i naturze, przechodzi także na wnętrzarstwo w postaci ogromnego znaczenia pchlich targów, mebli wykonanych z drewna, teaku, wikliny czyinnych naturalnych materiałów. Najlepiej, jeśli meble te są jedyne w swoim rodzaju, niepowtarzalne i tworzone ręcznie.

Ciepło drewna

Jeśli chcemy nadać wnętrzom ciepła, nie znajdziemy nic lepszego od prawdziwego drewna. Dzięki szerokiej ofercie dostępnych rodzajów drewna oraz metod jego obróbki, możemy zastosować drewniane elementy do wnętrz w każdym stylu, od bardzo tradycyjnego i klasycznego, aż po nowoczesne, industrialne pomieszczenia. W połączeniu z drewnem świetnie będzie wyglądało czyste szkło, a także kamień oraz matowe farby. 

dobór odpowiednich kolorówŻelazo i rdza

Efekt rdzy na żelazie, efekty metaliczne oraz beton to kolejne ważne trendy, które obecne są w architekturze wnętrz już od pewnego czasu i nadal ich popularność nie maleje. Te ciężkie bryły i mocne materiały zestawia się z delikatnymi dodatkami - dywanami, ręcznie plecionymi ozdobami na ściany oraz żywymi roślinami pnącymi się po ścianach i opadającymi z donic zawieszonych w oknach. 

Kolory, kolory...

Jakie kolory są modne w dobie powrotu do natury? Przede wszystkim eleganckie odcieni szarości czy bieli, które świetnie prezentują się z drewnem oraz zielonymi liśćmi. Ważne są także różne odcienie chłodnego błękitu oraz uniwersalny kolor kawowy. W tym sezonie możemy także postawić na urozmaicenie w postaci dotyku żółtego i pomarańczowego.

Elegancja i spokój - oto cechy, jakie powinny mieć pomieszczenia na miarę XIX wieku. Najlepiej uzyskać to przez odpowiednie zestawienie mebli z gustownymi i dyskretnymi dodatkami. Powodzenia w aranżacji!


Data dodania: 2019-04-04 09:14:00