loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Najnowsze trendy w meblarstwie - biel

styl skandynawskiCzy biel ma szansę stać się najważniejszym trendem w meblarstwie? Wiele osób uważa białe meble i dodatki za pozbawione wyrazu, doszukując się prawdziwych emocji i energii w elektryzujących kolorach. Monochromatyczne wnętrza są jednak eleganckie, bezpieczne i harmoniczne. Jeśli szukasz właśnie tych cech w swoim domu lub biurze, postaw na biel.

Aranżacja małego wnętrza

Biel doskonale odbija światło słoneczne, wprowadzając nawet do najmniejszego pomieszczenia dużo blasku, świeżości i oddechu. Jeśli chcemy dodać małemu pomieszczeniu przestronności, wybór białych mebli to strzał w dziesiątkę. Nieodpowiedni będzie jednak odcień kremowy. Jeśli chcemy, żeby aranżacja przestrzeni był harmonijna, uważnie dobierajmy odcienie bieli. Ważne jest tu wyważenie i zdecydowanie się na jeden odcień białego.

Połysk nowoczesności

Do nowoczesnych pomieszczeń, a także pomieszczeń w stylu industrialnym, najlepsze będą meble o połyskujących laminatach, płaskie i gładkie, a także te w połączeniu z ceramiką lub szkłem. Musimy być jednak uważni, bo elementy takie odbierają pomieszczeniom ciepła i przytulności. Zrównoważyć całość można dodatkami miękkimi, takimi jak poduszki czy dywany - także białe.

Biały salon w  stylu skandynawskimCzym złamać biel?

Co, jeśli nie chcemy, by pomieszczenie tonęło w bieli od góry do dołu? Jakimi kolorami dodatków i elementów wykończeniowych możemy elegancką i chłodną biel złamać? Jest tu kilka możliwości. Dobrze jest połączyć ją delikatnie poprzez zastosowanie szarości albo beżów. Do tego naturalne tkaniny i ozdobne detale, które sprawią, że białe meble będą pełniły najważniejszą funkcję w pomieszczeniu, ale nie będą nudne.

Doskonałym połączeniem jest stosowanie bieli w połączeniu z czarnym granitem, metalem lub częściowo przeszkolonymi elementami, np. kredensami. Dodajmy do tego zieleń kwiatów. Pomieszczenie zyska wrażenia elegancji, ale nie będzie nudne.

Jeśli jesteśmy odważni, łączmy białe meble z kolorowymi, np. biały stół z czerwonymi krzesłami. Kolor musi być jednak obecny także w innych detalach, by całość była dobrze skomponowana. Biel można także łączyć z orientalnymi detalami - białe meble to przecież doskonałe pole do eksponowania takich błyskotek.


Data dodania: 2019-04-03 15:41:00