loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Biuro z nutą skandynawskiej prostoty i porządku

Prosty, praktyczny, a przy tym szalenie interesujący – taki właśnie jest styl skandynawski. Choć wnętrza inspirowane tą estetyką, tworzą efekt układanki, tu nic nie jest przypadkowe. Skandynawowie bowiem przykładają najwyższą uwagę do aranżacji wnętrz.
Światło

 

Tworząc projekt biura, powinniśmy pamiętać o podstawowych zasadach. Pomieszczenie będzie naszym miejscem pracy, dlatego należy zadbać o jego funkcjonalność. Zacznijmy od dużych okien, które skutecznie rozjaśnią pokój. Takie rozwiązanie jest wizytówką wnętrz skandynawskich. Ponieważ w tych stronach dni nie należą do długich, mieszkańcy starają się jak najdłużej zatrzymać światło dzienne. Udaje im się to między innymi dzięki temu zabiegowi.

 

Biel i drewno

 

Styl skandynawski jest synonimem minimalizmu – również pod względem kolorów. Właśnie dlatego, ściany szwedzkich domów maluje się na biało. To także strategiczny zabieg, mający na celu dodatkowe rozświetlenie wnętrz. Na zasadzie kontrastu z jasnymi barwami, zestawia się drewnianą podłogę. Powinna ona wyglądać naturalnie, dlatego preferowane są deski lekko bielone, o charakterystycznych, dużych słojach. Najlepiej będzie, jeśli stworzą one efekt podłogi zużytej, zniszczonej, ale z historią.
Meble

 

Drewnianym motywem warto kierować się również podczas doboru mebli. Decydujmy się na te solidne, wykonane z materiałów dobrej jakości, które posłużą nam przez lata. Alternatywą dla tych, może być wyposażenie we wspominanym już, białym kolorze. Kierując się funkcjonalnością, oprócz trwałego biurka i wygodnego krzesła, umieśćmy w naszym biurze regał lub biblioteczkę. Skandynawskie półki przepełnione są bowiem książkami o rozmaitej tematyce. Wstawienie do biura niewielkiego kredensu, pozwoli Ci również na utrzymanie porządku na biurku. W pojemnych szufladach i na wielkich półkach, bez problemu pomieścisz niezbędne dokumenty oraz teczki.

 

Element zaskoczenia

 

Jeśli mieliście okazję przyjrzeć się skandynawskim wnętrzom, z pewnością zauważyliście pewien kontrast. Do omówionych w poprzednim akapicie, drewnianych mebli, często dobiera się przedmioty z zupełnie innej bajki – plastikowe albo wykonane z metalu. Taki zabieg wprowadza element świeżości, nowoczesności i przełamuje dosyć ciężki klimat. My stawiamy na ciekawe fotele, którymi z powodzeniem można zastąpić stawiane przy blacie, standardowe krzesła!

 

Futro i koc

 

Nawet najbardziej surowe wnętrza nie mogą jednak obejść się bez dodatków. Skandynawowie, choć oszczędni w tej kwestii, przywiązują duża uwagę do detali. Funkcję ozdobną najczęściej pełnią tekstylia. Na krzesła, niby niedbale, rzucają robione na drutach koce, a miękkie sofy przyozdabiają oryginalnymi poduszkami. Te delikatne akcenty mają za zadanie przełamać zimną aurę mieszkania.

 

 

Styl skandynawski, opierający się na zasadzie prostoty i minimalizmu, wydaje się być idealnym rozwiązaniem podczas aranżacji biura. Pomyślcie tylko, o ile łatwiej skupić się i pracować w spokojnym, wyważonym wnętrzu. Ja już dawno poszłam tą drogą, a co Ty powiesz na taką propozycję?

 


Data dodania: 2014-12-16 11:00:00