loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Pikowane meble - do jakich wnętrz pasują? Jaki styl wybrać podczas aranżacji? 

Łóżko z guzikami na oparciu

Pikowane meble - jak urządzić z ich pomocą dom?

Czy można wstawić pikowaną sofę do kuchni? W jakim stylu urządzić wnętrze, do którego mamy zamiar wstawić pikowane meble? Czy pikowana może być tylko sofa lub fotel? A co z przedpokojem, tu też można umieścić pikowany mebel? Postaramy się odpowiedzieć na te i inne pytania.

Technika pikowania mebli

Sama technika pikowania ma dość długą historię. Wymaga od tapicera sporych umiejętności i dużego doświadczenia w tym zakresie. Dobrze jest wiedzieć, że nie każdy materiał łatwo poddaje się pikowaniu. Najlepiej procesowi pikowania poddają się materiały miękkie i elastyczne, np. plusz, skóra, zarówno naturalna, jak i ekologiczna. Materiał musi układać się dość równomiernie, w estetyczny sposób, tak aby powstały wgłębienia w kształcie rąbu, czy tzw. diamenty.

Stylizowana ławka z podłokietnikami

Jaki styl wybrać?

Pikowane meble pojawiają się coraz częściej zarówno w salonie, jak i sypialni. W sypialni jest to styl glamour, gdzie króluje przepych, szkoło, lustra, metalowe elementy w formie ozdób, czy meblowych detali. Tu świetnie czują się pikowane sofy, pufy czy łóżka z pikowanym oparciem. Salon może być również utrzymany w tej stylistyce lub będzie mieszanką stylu glamour ze stylem skandynawskim albo minimalistycznym.  Styl skandynawski to prostota, naturalne materiały, jasne kolory i przestronne wnętrze. Minimalizm to również prostota i umiar, niewielka ilość dekoracji. Dodatek glamour ociepli obie aranżacje i właśnie tu idealne okazują się pikowane sofy, kanapy, fotele.

Pikowane meble możemy wstawić również do salonu w stylu nowoczesnym, wówczas taki mebel lub meble urozmaicą go i otrzymamy salon o eklektycznym charakterze. Należy tylko nie przesadzać z ilością kolorów, skoro mieszamy style, to kolor utrzymujemy jeden, ewentualnie mogą pojawić się różne odcienie tego samego koloru. Pikowanie nie kończy się tylko na sofie i fotelach, inne meble też możemy mieć z pikowaniem, np. krzesła.

Sofa kuchenna

Pikowany przedpokój i taras

Myśląc o pomieszczeniach, gdzie sprawdzą się meble z pikowaniem, nie należy zapominać o przedpokoju. Możemy tu wstawić pikowaną ławę, tak ławka świetnie sprawdzisz się również na dużym tarasie w towarzystwie prostego stolika. Przedpokój może wzbogacić mała pikowana ławeczka z podłokietnikami, która będzie pomocna przy zakładaniu i zdejmowaniu obuwia. Jest to klasyka stylu angielskiego.

Kuchnia – miejsce na pikowane meble

Kuchnia i jadalnia to miejsca związane z gotowaniem i jedzeniem, ale i tu można dodać odrobinę luksusu i wstawić pikowana ławę z wysokim obiciem. Jest to niezwykle oryginalny design, zgrabna i wygodna sofa, będzie idealna do siedzenia przy posiłkach. Pasuje do wnętrza w stylu angielskim lub glamour. Taki ciekawy, a zarazem wygodny mebel zadowoli domowników i olśni gości. Kuchnia stanie się dzięki niej bardzo przytulnym miejscem.


Data dodania: 2017-10-06 13:56:00