loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Mieszkanie w stylu hygge

Zaintrygowało Cię duńskie słowo „hygge”? Pragniesz, aby Twoje mieszkanie było urządzone zgodnie z jego duchem? Hygge to pewien sposób myślenia, otaczanie się dobrą energią oraz odrzucanie rzeczy, które mogłyby nas przytłaczać. To życie chwilą, małe przyjemności. W końcu to z nich składa się szczęście.

Dom w stylu hygge jest przede wszystkim przyjazny, pełen życzliwej atmosfery, ciepłych poduszek i aromatycznej herbaty. To bezpieczna przystań, w której możemy zatrzymać się i celebrować chwile w gronie najbliższych nam osób. Zastanawiasz się, co jest potrzebne, by stworzyć azyl w stylu hygge?

Tak naprawdę, niewiele. Liczą się proste rozwiązania, które wykreują przestrzeń, do której będziesz chciał wracać. Przede wszystkim warto otaczać się przedmiotami, które mają dla Ciebie znaczenie. Są cenne, ponieważ zawierają w sobie zupełnie niematerialną wartość – wspomnienie kochanej osoby lub ważnych chwil. Przedmioty powinny do Ciebie pasować – opowiadać historię, mówić kim jesteś. Dom w stylu hygge to intymna przestrzeń. To Twoja świątynia. W takim wnętrzu najlepiej sprawdzą się stonowane, naturalne barwy. Mają tworzyć przytulną atmosferę i koić zmysły. Warto postawić na beże, szarości oraz brązy. Jednak nie bój się dodatków w innych kolorach – poduszki w Twoim ulubionym odcieniu czerwieni lub błękitu także doskonale sprawdzą się w tym wnętrzu. W końcu w domu w stylu hygge chodzi o Ciebie – otaczaj się barwami, które pozytywnie wpływają na Twój nastrój. Duńskie mieszkania pełne są naturalnych materiałów. Drewniane podłogi, wiklinowe fotele, lniane tkaniny – to przepis na dom w stylu hygge. Ważne, żeby wybrane przez nas materiały były przyjemne w dotyku oraz łatwe w utrzymaniu czystości. Dopełnieniem tak zaaranżowanego wnętrza jest odpowiednio dobrane oświetlenie. Powinno być delikatne i ciepłe. Dzięki niemu wykreujesz intymną, domową atmosferę. Warto zdecydować się na kilka mniejszych punktów świetlnych, zamiast jednego intensywnego.

Hygge skupia się na celebrowaniu codzienności, prostych i z pozoru zwyczajnych chwil, które sprawiają, że czujemy się zrelaksowani i szczęśliwi. Mieszkanie urządzone w tym stylu powinno być pełne stonowanych barw, które sprzyjają odpoczynkowi oraz naturalnych materiałów. Ważne są przedmioty, które są cenne dla właściciela, a których obecność wywołuje w nim radość i zadumę. Dom hygge wypełnia światło tworzące intymną atmosferę oraz miękkie tkaniny. Warto ugościć duńską filozofię w swoim mieszkaniu i stworzyć w nim bezpieczną, rodzinną przystań.


Data dodania: 2017-08-06 13:26:00