loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Uporządkowana przestrzeń

„Gdzie ja to wszystko pomieszczę?”, „Skąd nagle tyle przedmiotów?”, „Och, zapomniałam o tej sukience!” Te i tym podobne pytania często pojawiają się przy okazji przeprowadzki, remontu domu lub mieszkania, odświeżania wnętrz, generalnych porządków. Cóż, lubimy gromadzić przedmioty z wielu względów. Do niektórych rzeczy przywiązujemy się ze względu na ich użyteczność i wielofunkcyjność, do innych natomiast żywimy sentyment. Pamiątki z wakacji, otrzymane upominki, zdobyte nagrody i wyróżnienia – lubimy otaczać się wspomnieniami. Masa przedmiotów, a zwłaszcza ubrań, pozostaje w naszych szafach w myśl reguły: moda lubi powracać. Mamy zatem szuflady przepełnione ciuchami czekającymi na swój wielki powrót. Można jeszcze wymieniać inne powody naszego chomikowania, problem jednak pozostaje jeden: gdzie to wszystko pomieścić?!

Bez obaw! Dobre zagospodarowanie przestrzeni, nawet tej najmniejszej, to podstawa dla naszego dobrego samopoczucia. Po pierwsze należy pomyśleć o wyborze funkcjonalnych i pojemnych mebli. Może dobrym rozwiązaniem byłaby inwestycja w półkę z siedziskiem, ławkę z półkami - na przykład na obuwie - lub komodę z koszami wiklinowymi? Nasz przedpokój lub korytarz zyskuje tym samym miejsce do siedzenia, schowek na buty oraz designerski mebel! Uf, problem z butami z głowy.

Doskonałym sposobem na porządek są mniejsze lub większe komody, które idealnie wpisują się nawet w niewielkie przestrzenie mieszkań oraz różnorodne style: prowansalski, skandynawski, rustykalny. Podobnie zresztą witryny, które z jednej strony pomieścić mogą wiele przedmiotów, a z drugiej nieco wyeksponować nasze hobby - na przykład książki! Witryny mogą być zarówno wykonane w stylu nowoczesnym, jak i w stylu retro. Jednym zdaniem: znajdzie się coś dla każdego.

Ostatnim, choć wcale nie najmniej ważnym, a już z pewnością nie najmniej oryginalnym sposobem na porządek jest... skrzynia. Skrzynia, która oczywiście pomieści wiele, a przy okazji może służyć za dodatkowe miejsce do siedzenia. Przyciągnie wzrok nie jednego z odwiedzających nas gości. Skrzynia to także kolejny ciekawy powrót mody, może zatem przyda się na pochowanie sukienek czekających na lepsze czasy?


Data dodania: 2017-02-06 09:51:00