loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Święta z stylu shabby chic

Pod tajemniczą nazwą shabby chic kryje się styl ceniony przez dekoratorów wnętrz na całym świecie. Opiera się on na wykorzystaniu starych, nadgryzionych zębem czasu (shabby) elementów wystroju pomieszczeń o eleganckim designie (chic). Bogato zdobione konsole retro o przetartych bokach, krzesła z popękanym lakierem i resztkami farby, wytwornie zdobione ramy, pokryte patyną czasu stanowią wizytówki wyjątkowej estetyki.

Z uwagi na swoją elegancję, ale jednocześnie przytulny charakter, styl shabby chic z powodzeniem można wykorzystać w świątecznej aranżacji naszych mieszkań.

Alternatywą dla prawdziwych starych sprzętów, są nowoczesne meble sztucznie postarzone. Aby osiągnąć taki efekt stosuje się różne techniki – np. nierówne nakładanie na siebie kolejnych warstw farby, wywoływanie spękań lakieru czy powodowanie ubytków w materiale, z którego wykonany jest mebel. Tym zabiegom najczęściej poddawane są drewniane krzesła i stoły.


Za kolorystykę charakterystyczną dla tego stylu uchodzą barwy jasne, najczęściej biele i szarości, ale również kolory pastelowe: przede wszystkim w wydaniu różowym, fioletowym, niebieskim i zielonym.


Bardzo często meble w tylu shabby chic łączy się ze sprzętami o prostym wzornictwie. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które cenią tę estetykę, ale chcą uniknąć zbyt cukierkowego efektu.


Nawet jeśli nasz dom nie jest urządzony w stylu shabby chic, warto rozważyć pomysł na świąteczną aranżację właśnie w tej tendencji. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem
będzie skoncentrowanie się na atrakcyjnych detalach.

W świątecznej aranżacji shabby chic nie może zabraknąć:
- haftowanych lub koronkowych obrusów, najlepiej białych bądź ecru
- białej zastawy
- metalowych świeczników pokrytych warstwą jasnej farby i podobnych serwetników
- zestawu tradycyjnych świec
- oryginalnych lampionów (np. wykonanych z klatek dla ptaków) i małych lampek, które
zapewnią przytulną atmosferę
- kompozycji florystycznych z jemiołą, białymi wstążkami oraz światełkami
- stylowych, haftowanych okryć na krzesła


Data dodania: 2014-12-05 16:00:00