loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Sofka z funkcją spania do pokoju ucznia

Ponieważ pokój dziecka w wieku szkolnym to jednocześnie sypialnia, biuro i sala zabaw, podczas aranżacji warto wykorzystać jak najwięcej wielofunkcyjnych elementów. Jeśli chodzi o kwestię sypialniano-rekreacyjną, najlepszym rozwiązaniem będzie zakup sofy z funkcją spania. Dlaczego?

1. Oszczędność miejscaTen aspekt pojawił się już na samym wstępie. Pokój ucznia musi łączyć w sobie wiele elementów o różnym charakterze. Wstawione osobno łóżko i kanapa zajmują mnóstwo miejsca, którego w dziecięcym pokoju często brakuje. Wybierając sofę z funkcją spania, rezygnujesz z konieczności zakupu dodatkowego mebla.


2. Wygoda

Twoja pociecha z pewnością ma całą gromadkę przyjaciół, którzy lubią wpadać do niej z wizytą. Wiele godzin spędzonych na grze na Playstation, przeglądaniu książek czy wspólnym uczeniu się to dla nich norma. W takim przypadku siedzenie na łóżku na pewno nie będzie sprzyjało ich kręgosłupom. Jeśli chodzi o sofę – przeciwnie – stabilne oparcie i podłokietniki sprawią, że dzieciom z pewnością będzie wygodnie.

   3. Możliwość wykorzystania w przyszłościDziecięce łóżka zazwyczaj są znacznie krótsze niż standardowe materace. Z tego powodu, kiedy maluch z nich wyrośnie, łóżka zazwyczaj lądują na śmietniku, są wydawane innym osobom lub – w najlepszym przypadku – sprzedawane za grosze. Sofa z funkcją spania natomiast może być z powodzeniem wykorzystana w przyszłości – np. w pokoju gościnnym. Wystarczy tylko, że wybierzesz odpowiednio duży model.


Rada: Wybieraj sofy w neutralnych kolorach. Jeśli chcesz, aby pokój był utrzymany w młodzieżowej lub dziecięcej estetyce, lepiej postaw na dodatki, które za kilka lat będziesz mógł wymienić bez żadnego problemu.


Data dodania: 2016-09-26 14:10:00