loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Styl eklektyczny we wnętrzach

Marzysz o odświeżeniu swojego mieszkania, ale nie chcesz rezygnować z kilku ulubionych mebli? A może nie potrafisz zdecydować się na urządzenie wnętrz w jednym stylu? Postaw na eklektyzm – design, który łączy w sobie różne nurty – od vintage, po modern. Oto kilka sprawdzonych zestawień:Fotel eklektycznyRomantyczny modern

Romantyczny, nieco angielski styl, przepełniony kwiecistymi tkaninami, ozdobnymi wykończeniami mebli i jasnymi barwami, dobrze będzie przełamać nutą nowoczesności. W ten sposób stłumimy przesłodzony efekt, ale też – z czego słyną modernistyczne wnętrza – uchronimy się od katalogowego, chłodnego klimatu.


Wskazówka: Miękką, kwiecistą kanapę zestaw z prostym, nowoczesnym stolikiem kawowym.

Surowa ProwansjaKanapa eklektyczna

O stylu rodem z południowej Francji wspominaliśmy już wiele razy, za każdym razem wychwalając jego sielankowy, naturalny charakter. Owa naturalność właśnie to wspólny mianownik w połączeniu z innym designem – surowością. Z tego powodu prowansalskie wnętrza warto przełamać stalowymi czy mosiężnymi dodatkami. Pomimo kontrastu, będą one doskonale do siebie pasowały.Wskazówka: W prowansalskiej kuchni postaw na stalowe szafki – zupełnie takie, jak w restauracyjnych kuchniach.Retro minimalizmKomoda eklektyczna

Minimalistyczne wnętrza, choć niezwykle stylowe i eleganckie, mają jeden minus – często brakuje w nich ducha. W jaki sposób złamać ten nieco zimny efekt? Najlepszym rozwiązaniem będzie połączenie minimalizmu z elementami retro. Meble z lat 50., 60. czy 70. mają ten niesamowity klimat, który z miejsca wypełnia całe pomieszczenie.

Wskazówka: W minimalistycznym pokoju dziennym ustaw retro fotel – co powiesz na „muszelkę” albo „patyczaka”?

Podsumowanie

Pamiętaj, że styl eklektyczny nie wymaga trzymania się absolutnie żadnych zasad. Najważniejsze jest, aby poszczególne elementy łączyć ze smakiem i umiarem! Baw się aranżacją wnętrz i sprawdzaj, w jaki sposób możesz odświeżyć swoje mieszkanie.


Data dodania: 2016-08-12 09:21:00