loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Funkcjonalne sofy do małego mieszkania


W kawalerce czy niewielkim, dwupokojowym mieszkaniu często nie ma możliwości wydzielenia osobnej strefy sypialnianej. Aby zaoszczędzić nieco miejsca, warto postawić na wygodną, solidną sofę z funkcją spania, która w ciągu dnia będzie pełniła rolę siedziska, a wieczorem zamieni się w komfortowe łóżko!

Sofa modułowa

Meble modułowe są o tyle wygodnym rozwiązaniem, iż pozostawiają wiele możliwości dowolnego przestawiania, rozsuwania i ponownego składania w jedną – i to nie zawsze taką samą – całość. Dzięki temu, jak wspomniano wcześniej, w ciągu dnia zestaw można podzielić na sofę i pufy. Nocą z kolei, już po zsunięciu, łatwo będzie zamienić elementy w wygodne łóżko.

Sofa rogowa

Masywne sofy rogowe w małej kawalerce? Jak to możliwe? Otóż okazuje się, że takie rozwiązanie jest jednym z najbardziej optymalnych! Ponieważ strefa przed kanapą, z myślą o komforcie użytkowników, i tak powinna pozostać niezagospodarowana, warto wykorzystać ją w jedyny możliwy sposób. Narożniki nie tylko dają gwarancję wygody podczas siedzenia, ale też w prosty sposób dają zamienić się w duże, dwuosobowe łóżko.

Sofa rozkładana

Jak już pewnie zauważyliście, najważniejsza zasada w przypadku niewielkich mieszkań to łączenie funkcji! Nie sposób wobec tego zapomnieć o sofach rozkładanych – czyli najbardziej klasycznym rozwiązaniu. Zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie wygodniejsza – ta z pojemnikiem na pościel czy może jednak wysuwana, jak np. wąska sofa do salonu, jednoosobowe spanie, Flower 110 cm/FS. Pamiętaj, że druga opcja jest wygodna tylko wtedy, kiedy masz wystarczająco dużo miejsca przed sofą. W przeciwnym razie przy każdym słaniu łóżka konieczne będzie przestawianie mebli, które znajdują się w pobliżu kanapy.

Przed przystąpieniem do zakupu dokładnie przeanalizuj, jakiej sofy potrzebujesz. Jeśli masz wolny kąt w swoim domu, koniecznie umieść w nim narożnik. Jeżeli jednak nie jesteś fanem sof rogowych, wybierz wygodne kanapy rozkładane lub modułowe wyposażone w funkcję spania!


Data dodania: 2016-06-29 15:29:13