loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Aranżacja letniego balkonu w bloku

Zakryj balustradę

Proste, masywne balustrady to zazwyczaj jeden z największych minusów budownictwa z czasów PRL-u. Patrząc na ich mało zachęcające barwy nie można dziwić się mieszkańcom, którzy nie chcą spędzać czasu na swoich balkonach. Istnieje jednak prosty sposób na to, aby uwolnić się od brzydkich konstrukcji! Wystarczy tylko... zakryć je czymś innym! W tym celu warto zakupić bambusowe lub wiklinowe maty, które następnie można przywiązać do szczebelków. Coraz popularniejsze staje się także wykorzystywanie zasłon roślinnych. W ten sposób zyskujemy możliwość stworzenia małych żywopłotów, które w precyzyjny sposób odgrodzą nas od ciekawskich sąsiadów! I już pierwszy element ogrodu za nami...

Boso po trawie

Drugim minusem estetycznym jest... beton! Niektóre osoby decydują się na pokrycie go kafelkami, na których można swobodnie stanąć gołą stopą (podobne rozwiązanie jak w przypadku betonu – nie należy to do najmilszych doświadczeń!). To jedna z alternatyw, które powoli odchodzą do lamusa. Drugą natomiast, nieco bardziej nowoczesną, jest wyłożenie tarasu dywanikiem ze sztucznej trawy. Robi się coraz bardziej zielono...

Oświetlenie

Jeśli planujesz przesiadywać na balkonie wieczorami, z ulubioną książką i lampką dobrego wina, musisz zadbać o odpowiednie oświetlenie! Jedno z rozwiązań to montaż kinkietów na tarasie, jednak wiąże się to z koniecznością prowadzenia przewodów na zewnątrz mieszkania. Inną, znacznie prostszą metodą, może być zakupienie lampek choinkowych lub tzw. cotton balls, które nie tylko precyzyjnie doświetlą Twój zielony kącik, ale też dodadzą mu przytulnego charakteru. Koniecznie wybierz modele zasilane energią słoneczną!

Usiądź wygodnie

Wspomniano już o siedzeniu na tarasie z winem i książką, ale przecież nikt z nas nie będzie siedział na dywaniku czy kafelkach! W zależności od rozmiarów balkonu, warto pomyśleć o ogrodowym zestawie – stolik i krzesełko, np. z litego drewna bukowego Dejavu – lub niewielkich meblach zrobionych np. z palet. Pokryte wygodnym, miękkim poszyciem, doskonale sprawdzą się w roli balkonowego zestawu wypoczynkowego. Gwarantujemy!

Wbrew pozorom niewielki balkon w bloku daje równie dużo możliwości letnich aranżacji, co ogromny taras. Skorzystaj z powyższych rad podczas urządzania swojego zielonego kącika!


Data dodania: 2016-06-15 15:07:00