loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Jak zaaranżować wnętrze ze skosami?

Nie potrzeba dużego wysiłku, aby ciekawie zaaranżować pokój na poddaszu. Skosy bowiem we wspaniały sposób dodają mu mnóstwa uroku. Wiele osób uważa jednak, że wnętrzom ze skosami może brakować funkcjonalności – nic bardziej mylnego! Wystarczy wyeksponować atuty poddasza.

Pokaż konstrukcję


Zacznijmy od absolutnych podstaw, czyli konstrukcji poddasza. Podczas budowy piętra jako podpory stropowe często wykorzystuje się masywne, drewniane belki. Zazwyczaj podczas wykańczania domu używa się rozmaitych materiałów, których zadaniem jest zakrycie tych elementów. Zupełnie niepotrzebnie, bowiem odpowiednio zaimpregnowane drewno,można zamienić w... efektowną dekorację! Połącz funkcjonalność z dekoracyjnością i podkreśl tajemniczy klimat wnętrza.

Śpij, kochanie, śpij!

Poddasze, z uwagi na miejsce najbardziej ochronione od hałasu, przeznacza się zazwyczaj na strefę sypialnianą. To doskonała decyzja, jednak pamiętać należy, aby nie stawiać łóżka tuż pod skosem, w miejscu spadu ściany kolankowej. W przeciwnym razie ryzykujemy uderzenie w głowę podczas codziennego wstawania!

Zabawa w chowanego

Sypialnia to jedno z najpopularniejszych zastosowań poddasza. Drugie natomiast to... garderoba! Ponieważ skosy pozostawiają mnóstwo możliwości aranżacyjnych, doskonale sprawdzają się jako schowki, w których można umieścić np. ławkę z pojemnikiem, idealną skrzynię na pościel i koce Chloe. Warto jednak wykonać je specjalnie pod wymiar, aby mieć pewność kompletnego wykorzystania przestrzeni!

Świet(l)nie!

Ponieważ okna dachowe wpuszczają do wnętrza więcej światła aniżeli standardowe otwory, dobrym pomysłem jest wykorzystanie poddasza jako biura, gabinetu czy po prostu – pokoju do nauki. Dzięki temu ograniczamy do minimum konieczność korzystania ze sztucznego oświetlenia i długo pracujemy przy świetle dziennym. Oszczędnie i pomysłowo!

Droga do gwiazd

I wreszcie ostatnie, najbardziej efektowne rozwiązanie, czyli... łazienka! Pomyśl tylko, jak wspaniale byłoby wziąć długą, relaksującą kąpiel przy rytmach ulubionej muzyki i móc przy tym oglądać gwiazdy... Pewnie każdy z Was rozmarzył się na samą myśl o takim wieczorze! Otóż jest to możliwe, wystarczy jedynie zaaranżować łazienkę na poddaszu, a z okien umieszczonych na skosach czy dachu stworzyć specjalne świetliki.

Niezależnie od tego, jakie pomieszczenie zdecydujesz się zaaranżować na poddaszu, możesz w doskonały, a przy tym niezwykle prosty sposób stworzyć efektowne wnętrze. Przekonaj się sam!


Data dodania: 2016-06-08 14:25:00