loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Aranżacja w stylu Hampton

Kojarzycie Long Island? To wyspa, na której chętnie odpoczywają mieszkańcy Nowego Jorku – a konkretnie, Manhattanu. Tamtejsze kurorty charakteryzują się stonowaną elegancją połączoną z plażowym klimatem. Dokładnie taki jest styl Hampton!


Kanapa hamptonKolory

Ponieważ styl Hampton łączy w sobie zarówno szyk, jak i luz – kolorystyka jest nieco mieszana. Pojawia się tu klasyczna biel, ale też elementy czerwone i granatowe. Co ciekawe, barwy te można odnaleźć na amerykańskiej fladze, co doskonale podkreśla korzenie stylu Hampton.


Meble

Z uwagi na to, iż estetyka Hampton kojarzy się z wakacyjnym klimatem, niezbędne będzie wyposażenie wnętrza w bujane fotele czy meble z rattanu. Wybierając łóżka, stoły czy szafy, stawiajmy na bielone drewno. Meble utrzymane w stylu Hampton, są bowiem sztucznie postarzane, przez co kolory wydają się być wypłowiałe.


TkaninyNarożnik Hampton

Skupiając się na materiałach, warto stawiać na naturalne tkaniny, takie jak len, płótno, bawełna czy juta. Pojawiają się one najczęściej na niewielkich dywanikach czy pokrowcach, ale też zasłonach. Pamiętajmy, że styl Hampton daleki jest od porządku, dlatego wszędzie króluje lekka nonszalancja.

Stół z kolekcji Hampton
Dodatki

Styl Hampton jednoznacznie kojarzy się z morzem, dlatego wszystkie elementy marynistyczne są jak najmilej widziane! Muszelki, kotwice, butelki z listami w środku czy delikatne lampiony – takie dodatki doskonale wpiszą się w amerykańską estetykę. Wybierając dekoracje, możesz swobodnie łączyć ze sobą dowolne przedmioty. Hampton to eklektyzm – zapamiętaj!


Data dodania: 2016-04-20 11:59:18