loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Dekoracja okien tkaninami

Udekoruj okna na wiosnę praktyczne pomysły i propozycje tkanin prosto od Black Cat Design

Wiosna to czas wielkich metamorfoz! Nowa fryzura, zmiana stylu, ale też... odświeżenie wystroju mieszkania! Jednak przeprowadzenie generalnego remontu to nie lada wyzwanie. Czasem lepszą alternatywą może okazać się stworzenie ciekawych dekoracji, które nadadzą wnętrzu zupełnie nowego charakteru.


Przykladowa prezentacja dekoracji okiennychChłodna biel i pastele

To kolor najbardziej klasyczny i popularny w wielu mieszkaniach. Często jednak wypada dość nudno. Jak uniknąć takiego efektu? Warto stawiać na ciekawe upięcia. Jeśli natomiast masz dość powściągliwej bieli, tym razem postaw na kolor. Jeśli Twoje mieszkanie utrzymane jest w dość jasnych, monochromatycznych barwach, w zasadzie doskonale sprawdzi się każdy odcień, na jaki się zdecydujesz. W tym sezonie bez wątpienia królować będą pastele!


Baw się tonami

Jeżeli w Twoim mieszkaniu króluje kilka tonów jednej barwy, staraj się dobrać firany czy zasłony, o podobnym odcieniu. Zazwyczaj ich kolor dopasowuje się do farby położonej na ścianach, wybierając tkaniny o parę tonów ciemniejsze. Rozsądny dobór materiałów, w prostu sposób pozwoli nam uniknąć efektu przytłoczenia wnętrza.


KwiatyPokój ozdobiony dekoracjami okiennymi

Jak wiosna, to kwiaty! O tej porze roku, żaden inny motyw nie cieszy się podobną podobną popularnością. Jednak decydując się na firany typu floral, warto pamiętać o oszczędności materiału. Jeśli bowiem w naszych oknach pojawią się długie kwieciste zasłony, wnętrze będzie wyglądać nieco przestarzale. Doskonałym rozwiązaniem w takim przypadku jest zawieszenie pasów tkaniny albo wykorzystanie kwiecistych elementów dodatkowych, np. w postaci wstążek do podwiązywania firan.

Pokój z udekorowanymi oknami


Tkanina

Przechodząc do najważniejszego, czyli samej faktury – absolutnie zapominamy o ciężkich materiałach. To co tak chętnie wykorzystujemy zimą, do izolowania pomieszczeń od napływu chłodu, zdejmujemy z karnisza i chowamy na dno szafy. Wiosna to raj dla szyfonów i lnu, który doskonale przepuszcza powietrze. Stawiamy na lekkość i zwiewność!


Data dodania: 2016-04-20 11:47:07