loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wiosenna aranżacja wnętrz

Wiosna coraz głośniej puka do naszych drzwi. Pierwsze promienie słońca budzą do życia przebiśniegi oraz pąki na drzewach. Cała przyroda odżywa, a wraz z nią... niech odżyje Twoje mieszkanie! Oto kilka sposobów na to wprowadzenie wiosennej świeżości do czterech kątów:


Ściany

Jeśli decydujesz się na poważny remont, który uwzględnia także zmianę koloru ścian, koniecznie postaw na pastelowe odcienie lub klasyczną biel. Wybierając jasne żółcie, róże czy brzoskwinie, ożywisz wnętrze i sprawisz, że będzie wyglądało ciepło i przytulnie. Klasyczna biel natomiast we wspaniały sposób rozjaśni pokoje, a przy tym będzie doskonale uzupełniać się ze wszystkimi dodatkami.


Kwiaty


Skoro wiosną do życia budzi się cała przyroda, to dlaczego nie przenieść jej do naszego mieszkania? Świeże kwiaty postawione w widocznych miejscach, przywrócą świeżość każdemu wnętrzu. Jeśli odkryłeś w sobie pasję ogrodnika, możesz także zdecydować się na uprawianie własnych roślin lub ziół. Połącz przyjemne z pożytecznym!


Kolor


Nic tak nie ożywia wnętrza jak kolorowe dodatki. Wiosną dobrze stawiać na barwy pastelowe lub intensywne kolory – w zależności od stylu, w jakim zostało urządzone mieszkanie. Jakie dodatki wybierać? Największą rolę w tym przypadku odegrają tkaniny – narzuty, poduszki czy dywaniki umieszczone przed kanapą.


Motyw floral


Czy znacie popularniejszy wzór kojarzony z wiosną, niż motyw floral? Wiosenne ożywianie wnętrz kwiatami nie musi polegać wyłącznie na stawianiu ich w wazonach. Równie dobrze kwiaty można eksponować na tkaninach, tj. poszyciach kanap, poduszkach, narzutach czy pościelach. Jeśli jednak wolicie postawić na dyskretne akcenty, warto wyposażyć się w filiżanki czy talerze zdobione tym motywem. Co Wy na to?


Data dodania: 2016-03-11 10:30:00