loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Stół z litego drewna, czyli synonim elegancji

Od wieków solidne, drewniane meble były synonimem prawdziwej elegancji. Imponujące kredensy, wysokie szafy, a przede wszystkim – okazałe stoły, stawiane na samym środku jadalni. Czym charakteryzuje się najpopularniejsze obecnie, lite drewno?Właściwości
Drewno, ze względu na rozległe właściwości antybakteryjne, polecane jest zwłaszcza alergikom. Dzięki wykorzystaniu w pełni naturalnych materiałów, podczas produkcji, meble z litego drewna to ekologiczny wybór, przyjazny nie tylko środowisku, ale też człowiekowi. Stabilne konstrukcje zdolne są do wielokrotnego odnawiania i w przeciwieństwie do sztucznych mebli, zachowują ciepło.


Impregnacja
Odpowiedni sposób impregnacji pozwala przedłużyć świeżość stołów z litego drewna. Warstwa ochronna nie tylko zabezpiecza materiał przed zniszczeniem, ale też izoluje przed wodą, zimnem lub trudnymi czynnikami atmosferycznymi. Najpopularniejszymi, a jednocześnie cieszącymi się wysokim poziomem skuteczności, sposobami impregnacji, są dwie metody: lakierowanie i ekologiczne olejowanie.

Wnętrza
Warto podkreślić, że oprócz przedłużonej trwałości eksploatacji i właściwości antybakteryjnych, lite drewno posiada jeszcze jedną zaletę. Doskonale podkreśla prostotę wnętrz i buduje ich elegancję. Surowy stół postawiony w białe jadalni, utrzymanej w skandynawskim lub prowansalskim klimacie, będzie stanowił kompletną całość. Wystarczy dobrać do niego odpowiednie krzesła, a na stole postawić wazon ze świeżymi kwiatami.


Data dodania: 2016-01-20 10:51:00