loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Trendy meblarskie 2016 roku

Nowy Rok, nowe postanowienia, nowe cele i... nowe trendy! Nie tylko w modzie czy urodzie, ale także w meblarstwie można zaobserwować świeże trendy na 2016 r. Jakie?


 1. Minimalizm
 2. Wydawać by się mogło, że to nic nowego – oszczędność dodatków i prostota mebli wiedzie prym już od wielu sezonów. Jednak w tym roku minimalizm przenosi się także na formy i konstrukcje, mocno osadzone w geometrii. Ta zasada dotyczy także zdobień na ścianach czy podłóg.
 3. Drewno
 4. Wybierając szafy, komody, stoły czy regały, sięgajmy po naturalne materiały. Najlepszym trafem będzie drewno – tym lepsze, im bardziej usłojone i pełne ubytków. Meble oraz pozostałe elementy drewniane wybierane będą także z uwagi na duże zainteresowanie ekologią.

 5. Miedź
 6. Perfekcjonistów, którzy dbają o to, aby każdy detal wpisany był w najświeższe trendy, zachęcamy do wybierania mebli z elementami wykonanymi z miedzi lub postarzanego złota. Pewnym, bezpiecznym wyborem będą klamki oraz gałki do drzwiczek i szuflad, przypominające dzieła sztuki.

 7. Skóra
 8. Kiedyś skórzane sofy królowały głównie w biurach czy dentystycznych poczekalniach. W 2016 roku przenosimy je do domowych salonów i co najważniejsze – zapominamy o obawach przed przetarciami, zagnieceniami czy zadrapaniami. Bo najciekawsze meble, to te z historią.

 9. Funkcjonalność
 10. W końcu rozsądek bierze górę, dzięki czemu w tym roku stawiamy przede wszystkim na meble, które charakteryzują się dużą użytecznością. Najlepiej, żeby miały możliwość kilku zastosowań. Funkcję ozdobną natomiast przejmują dodatki – koniecznie vintage.

 11. Lata 60.
 12. Pamiętacie charakterystyczne fotele, podnóżki oraz niewysokie stoliki kawowe, rodem z PRL-u? W minimalistycznych, wspomnianych już wyżej, wnętrzach, doskonale sprawdzą się geometryczne dodatki utrzymane w klimacie retro! W 2016 roku wracamy do przeszłości!


Data dodania: 2016-01-20 10:15:00