loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Kolory ziemi idealne do wnętrz

Choć mogłyby uchodzić za kolory nudne, to jednak w doskonały sposób budują ciepło i spokojny nastrój. Nie da się ukryć, iż działają odprężająco i relaksująco. Właśnie dlatego tak chętnie wykorzystywane są we wnętrzach. O jakich barwach mowa? Oczywiście o beżach i brązach.
O czym warto pamiętać, wykorzystując kolory ziemi w aranżacji mieszkania?

brązowo-beżowa kanapaZłudzenia optyczne Jasne, beżowe tony, budują złudzenie większego pomieszczenia, natomiast ciemne brązy działają w sposób odwrotny. Warto pamiętać o tej zasadzie, wybierając kolor ścian. O ile kolorystyka dodatków nie zaburza proporcji pokoju, o tyle złudzenia optyczne odgrywają dużą rolę w kwestii doboru farb.Zestawienia barw

brązowo-beżowa kanapa Kolory ziemi we wspaniały sposób łączą się zarówno ze spokojnymi tonami, jak i energetycznymi, intensywnymi barwami. W pierwszym wariancie, pozwalają tworzyć minimalistyczny klimat. W drugim z kolei, nieco uspokajają krzykliwe wnętrze.


Meble

Jeśli chcemy uniknąć monochromatyczności, zapomnijmy o brązowych meblach. W przeciwnym razie aranżacja mieszkania może być nieco nudna. Beże natomiast są wspaniałym tłem dla intensywnych barw, dlatego warto wybrać kolorowe sofy czy komody, np. w odcieniach błękitu czy czerwieni.


białe mebleStyl skandynawski

Pamiętaj, że kolory ziemi bliskie są popularnemu stylowi skandynawskiemu, dlatego wybierając poszczególne elementy aranżacji wnętrza, możesz zainspirować się poradami dotyczącymi właśnie Skandynawii.


Tekstylia

Wybierając narzuty, poszewki czy koce, warto sięgać po naturalne materiały. Decydując się na skóry lub zamsz, we wspaniały sposób podkreślisz prostotę kolorów ziemi.
Choć w poradach wyróżniono tylko styl skandynawski, inspiracji możesz szukać także w estetyce prowansalskiej czy rustykalnej. Wszystkie trzy wykorzystują bowiem motyw brązowych kolorów ziemi.


Data dodania: 2015-12-07 15:59:00