loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Święta w stylu skandynawskim

Jeśli Twój dom urządzony jest stylu skandynawskim i zależy Ci na tym, aby w okresie świątecznym nie stracić tej wyjątkowej stylistyki – skorzystaj z poniższych porad. Dowiesz się, w jaki sposób stworzyć w mieszkaniu święta rodem ze Skandynawii.

Niebieska kanapaBiel

Zapomnij o popularnym zestawieniu złota z czerwienią i wyeksponuj czystą biel. Wybierz dywany z długim włosiem oraz miękkie narzuty, które stworzą cudowną imitację warstwy białego puchu.


Natura

Wybierając choinkę, zdecyduj się na zakup żywego, pachnącego drzewka. Ta sama zasada tyczy się rozmaitych stroików czy wieńców. Pamiętaj bowiem, że styl skandynawski opiera się na naturalnych elementach.


Szara kanapa z gałęziami świerku w tle

Ozdoby choinkowe

Jeśli już o choinkach mowa, warto także poruszyć temat ozdób. W przeciwieństwie do bogato zdobionych drzewek, w tym przypadku należy wybierać rozsądnie i – co najważniejsze – oszczędnie. Ogranicz się do jednego koloru (znów najlepsza będzie biel lub srebro) i jak najmniejszej ilości bombek.


Świece

Zrezygnuj ze sznurów światełek, na rzecz świec. Umieść je w prostych szklarniach czy kominkach, które stworzą złudzenie mglistej poświaty. Wybieraj duże, białe świece, a na świątecznym stole umieść kilka świeczników tego samego koloru.


Figury

Jeśli zdecydujesz się na wykorzystanie figurek, wybieraj raczej te, przypominające renifery. W stylu skandynawskim to one, a nie bałwany czy Mikołaje są uznawane za symbol świąt. Pamiętaj, że mniej znaczy więcej, dlatego im prostszy wzór – tym lepszy.
Święta rodem ze Skandynawii polegają na bazowaniu głównie na naturalnych ozdobach. Połącz przyjemne z pożytecznym i zaproś rodzinę do wspólnego tworzenia stroików lub malowania szyszek. Spędźcie ten czas razem!


Data dodania: 2015-12-07 15:47:00