loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Łatwy sposób na świąteczny klimat

Święta Bożego Narodzenia zbliżają się wielkimi krokami, a ponieważ jest to jeden z piękniejszych okresów w roku, warto tę magiczną aurę wyróżnić nieco w naszym mieszkaniu. Poznajcie najprostsze sposoby na zbudowanie świątecznego klimatu w Waszym domu:

fotel przy choince

Choinka

Bogato zdobiona choinka to z pewnością najprostszy sposób na stworzenie świątecznej aury. Zwłaszcza jeśli zdecydujecie się na wybór żywego, pachnącego drzewka. Przywróćcie wspomnienia z dzieciństwa i umieśćcie na niej rozmaite bombki oraz łańcuchy. Możecie także spędzić czas z bliskimi, wspólnie tworząc nowe ozdoby z papieru czy tektury.


Lampki i światełka choinkowe

Wbrew nazwie, nie muszą one stanowić wyłącznie jednego z elementów ozdobnych choinki. Śmiało możecie wieszać je nad łóżkiem, owijać wokół karnisza czy umieszczać nad drzwiami. Mówiąc wprost: im więcej, tym lepiej. Białe lampki będą przepięknie imitowały lekką mgłę, co w dodatkowy sposób podkreśli magiczny klimat.


Szara kanapa z gałęziami świerku w tle

Ozdoby i stroiki

Świece, świeczniki, kominki, ręcznie robione stroiki, aniołki, Mikołaje... Można by tak wymieniać i wymieniać, ponieważ zarówno tych kupowanych, jak i indywidualnie tworzonych ozdób jest dziś mnóstwo. Warto zatem wybrać motyw przewodni (wzór lub zestaw kolorów), który w pewien sposób uporządkuje ten fantastyczny, świąteczny „chaos”.


Figury i oświetlenie domu

Stworzenie świątecznego klimatu we wnętrzu to jedna kwestia, natomiast równie ważne jest ozdobienie domu z zewnątrz. Każdego roku Amerykanie prześcigają się w ilości wykorzystanych gadżetów, oplatając domy sznurami lampek i stawiając przed drzwiami ogromne figury. Jeśli jednak jesteście fanami minimalizmu, ciekawym rozwiązaniem będzie zawieszenie pięknego stroika na drzwiach wejściowych.


Niebieska kanapa

Natura

Pamiętajcie, że święta Bożego Narodzenia to nie tylko bałwany i aniołki, ale też pewne rośliny i zapachy. Jemioła zawieszona nad drzwiami, stroiki wykonane z żywych gałązek, własnoręcznie zdobione szyszki czy pomarańcze z goździkami pozwolą na naturalne podkreślenie świątecznego klimatu. Zwłaszcza kiedy dołączycie do tego zapach pieczonych pierniczków lub ciastek korzennych.
A kiedy postanowicie skorzystać z proponowanych pomysłów, nie zapominajcie o dwóch ważnych zasadach. Choinkę najlepiej ubiera się przy hicie „Last Christmas”, a piekąc ciastka, rzućcie czasami okiem na sceny z filmu „To właśnie miłość”. Wesołych Świąt!


Data dodania: 2015-12-07 15:29:00