loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Przedpokój – ważne miejsce w domu

  Kiedy otwierają się przed Tobą drzwi mieszkania, swoje kroki kierujesz w stronę przedpokoju. Podobnie jak z pierwszym wrażeniem, które robi na Tobie inny człowiek – widok przedpokoju działa tak samo. Nie bez przyczyny zatem jest on nazywany wizytówką domu.

Jednak aranżując wnętrze nie należy koncentrować się wyłącznie na estetyce, która zrobi wrażenie na gościach. Przedpokój powinien bowiem charakteryzować się dużą funkcjonalnością. Jak połączyć ze sobą oba kryteria?

Meble

  Niezależnie od wielkości przedpokoju, pewne elementy wyposażenia po prostu muszą się w nim znaleźć. Należą do nich przede wszystkim: wieszak na odzież wierzchnią, stojak na buty oraz lustro. Pozostałe meble, takie jak np. szafa wnękowa, zależą zawsze od metrażu. Ich obecność w przedpokoju nie jest konieczna, ponieważ z powodzeniem można umieścić komodę w pokoju dziennym czy sypialni.Kolorystyka

  Jeśli metraż mieszkania pozwala na wydzielenie dużej strefy na przedpokój, istnieje pełna dowolność w jego aranżacji. Problem pojawia się w przypadku niewielkich wnętrz, w przypadku których przedpokój w zasadzie zabiera dodatkowe miejsce, które można by przeznaczyć na coś innego. W takich sytuacjach warto wybrać kolorystykę identyczną, jak w salonie – najlepiej jasną. W ten sposób przedpokój stanowić będzie przedłużenie pokoju dziennego. Dodatkowo, sięgając po farbę, należy uwzględnić funkcję odporności na zabrudzenia.

Oświetlenie

 
Przedpokoje zazwyczaj pozbawione są naturalnych źródeł światła, dlatego niezwykle istotne będzie umieszczenie w nich wielu lamp. Najczęściej wybieranym rozwiązaniem jest montowanie kilku żarówek wokół lustra. Wiązka światła odbita od tafli lustra, dodatkowo doświetla bowiem wnętrze. Warto przy tym wesprzeć ją lampą umieszczoną na środku sufitu.
Porządek

  Każda kobieta marzy o szafce pozwalającej na wyeksponowanie wszystkich par szpilek, jednak zastanówmy się, czy aby na pewno jest to korzystne rozwiązanie. Umieszczanie obuwia na widoku stworzy dodatkowy efekt bałaganu, dlatego regały warto zastąpić zamykanymi szafkami. Przeznaczone specjalnie do przechowywania butów, zajmują wyjątkowo mało miejsca. Podobnie sytuacja wygląda z kurtkami oraz czapkami. Może warto schować do szafy te ubrania, które nosimy rzadziej lub w ogóle zrezygnowaliśmy z ich wkładania? Pamiętajmy, że czyste wnętrze to większe wnętrze.

Dodatkowo: 

   Warto zachować umiar w dobieraniu dodatków do przedpokoju. Wprawdzie ogromne obrazy czy zegary wyglądają niezwykle efektownie, jednak w przypadku małych wnętrz – zabierają miejsce. Mniej znaczy więcej – także w tym przypadku!


Data dodania: 2015-11-06 12:27:00