loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Sofa do małego mieszkania

Gigantyczna sofa postawiona na samym środku wielkiego salonu, na której można by leżeć godzinami... Wielu z nas marzy o przestrzeni rodem z wyszukanych loftów, jednak często musimy ograniczyć się do 40 m2. Jak wobec tego dobrać sofę do małego mieszkania?                                                                                                                                                                                                                          1. Sofa modułowa

    Meble modułowe pozwalają na dowolną aranżację wnętrza, uwzględniając częste zmiany. Istnieje bowiem możliwość ich rozsuwania i składania, W jednej chwili kanapa może stać się niewielką sofą z dwoma fotelami w zestawie. Jak się okazuje, tego typu rozwiązanie okazuje się być niezwykle użyteczne w przypadku wizyty większej grupy gości.
    Modułowość niektórych mebli tkwi także w ich wielofunkcyjności. Czy widzieliście kiedyś stół w formie skrzyni, która po podniesieniu wieka i wyłożeniu wnętrza poduszkami zamienia się w wygodną sofę? A może kanapę, we wnętrzu której umieszczono dodatkowy stolik? Tego typu meble pochodzą głównie od projektantów, dlatego wiążą się z wyższymi cenami, jednak kreatywne rozwiązania pozwalają na modyfikowanie układu zgodnie z potrzebami mieszkańców.

  2. Sofa rozkładana
      
              Jeśli jednak do wspomnianych 40 m2 trochę brakuje, a meble muszą łączyć w sobie wiele funkcji, najlepszym rozwiązaniem okaże się wybór sofy rozkładanej. W ten sposób zniknie potrzeba wygospodarowania dodatkowego miejsca na łóżko, ponieważ kanapa przejmie jego rolę.
             Zastanawiając się nad tego typu sofą, warto uwzględnić rozmieszczenie innych mebli. Choć niewielkie, dwuosobowe siedziska zdają się być najodpowiedniejsze, to ich wysuwanie często wiąże się z koniecznością przestawienia innych mebli, np. stolika kawowego. Czasami lepiej zdecydować się na nieco szerszą sofę, która dodatkowo została wyposażona w pojemnik na pościel. W ten sposób również można zaoszczędzić cenne miejsce w szafie czy pawlaczu.

                                                                                                                3. Sofa dwuosobowa
              
              Natomiast jeśli salon przyjmuje wyłącznie funkcję pokoju dziennego, a sypialnia została już wydzielona – warto zdecydować się na niewielką, dwuosobową sofę. Decydując się na ten wariant, należy zwrócić uwagę na siedzisko oraz oparcie. Oba te elementy powinny być szerokie, tak by zapewniały najwyższy komfort siedzenia. Ciekawym rozwiązaniem jest także sięganie po sofy na kółkach, które pozwalają na dowolne przestawianie. Zakup dodatkowego mebla do wnętrza często wiąże się bowiem z koniecznością przestawienia wszystkich elementów wyposażenia.


            4. Sofa narożna z szezlongiem 

             Wydawać by się mogło, że to najgorszy model do niewielkiego pomieszczenia. Z pozoru bowiem, sofy rogowe wydają się zajmować najwięcej miejsca. Jednak pewien obszar przed kanapą zawsze musi pozostać pusty, tak by zapewnić komfort jej użytkownikom. Dlaczego zatem nie wykorzystać go, umieszczając dodatkowe siedzisko? 
            Wybierając sofę rogową należy jedynie skupić się na jej wymiarach, a ogromne narożniki zastąpić mniejszymi, równie funkcjonalnymi rozwiązaniami. 
             

           Dodatkowo: Pamiętaj, że nie tylko kształt sofy pozwala na zaoszczędzenie dodatkowego miejsca w małym mieszkaniu. Na optyczne powiększenie pomieszczenia pozwoli kolor wybranego mebla. Jasne barwy – biel, beż czy szarości – dają wrażenie jaśniejszego, a co za tym idzie, bardziej przestrzennego wnętrza.


           Data dodania: 2015-11-04 11:11:00