loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Jak wybrać sofę z funkcją spania okazyjnego?

Jeżeli Twoje mieszkanie nie należy do największych, a aranżując wnętrze, zastanawiasz się, w jaki sposób zaoszczędzić cenne miejsce – wybierz rozwiązania wielofunkcyjne. Jednym z nich jest sofa z funkcją spania okazyjnego, która łączy w sobie role kanapy i łóżka. Czym warto się kierować, przed przystąpieniem do zakupu?

  1. Pojemnik na pościel.
  2. Ponieważ sofa w ciągu dnia ma posłużyć jako siedzisko, warto wybrać propozycję wyposażoną w pojemnik, do którego schowamy pościel. Chyba, że w domu wyznaczono specjalne miejsce na przechowywanie kołder i poduszek!

  3. Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda. 
  4. O ile klasyczna kanapa nie musi należyć do najbardziej komfortowych, o tyle sofa z funkcją okazyjnego spania powinna zapewnić nam najwyższą wygodę. W końcu nikt z nas nie chce budzić się rano z bólem pleców, prawda?

  5. Odpowiednia wielkość.
  6. Podobnie jak w przypadku materaca do standardowego łóżka, warto zapoznać się z dokładnymi wymiarami kanapy, po jej rozłożeniu.

  7. Materiały.
  8. Zwróć uwagę na jakość tworzyw, z których została wykonana sofa. Wybieraj tylko materiały wysokoelastyczne, zapewniające komfort i miękkość, a przy tym zapewnią wytrzymałość na długie lata.

  9. System rozkładania.
  10. Przewracane oparcie, wysuwany wózek, klik-klak, włoski... Systemów jest naprawdę wiele dlatego warto wybrać ten, który pozwoli nam na bezproblemowe rozłożenie łóżka. W  końcu nikt z nas nie chce siłować się z kanapą, prawda?

Pamiętaj, że sofa z funkcją spania okazyjnego nie nadaje się do użytkowania na co dzień. Jest to rozwiązanie stosowane – jak sama nazwa wskazuje – w wyjątkowych okolicznościach, np. kiedy chcesz przenocować gości.




Data dodania: 2015-09-20 13:41:47