loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wystrój w paski ‒ najmodniejszy w lipcu!

Niektóre trendy w wystroju wnętrz są po prostu nieśmiertelne. Do takich należą pasiaste ściany, wymyślone w najdawniejszych czasach, które od lat 50. co jakiś czas ponownie goszczą w naszych domach. Również w tym sezonie jest to ostatni krzyk aranżacyjnej mody. W naszym artykule dowiesz się, dlaczego!

Pionowe i poziome pasy na ścianach stają się coraz popularniejsze w polskich domach. Malowane, klejone, tapetowane, pionowe, poziome, wąskie czy szerokie ‒ wszystkie są przykuwającym uwagę ozdobnym motywem, który nadaje wnętrzu charakteru. Oprócz swojej ozdobnej funkcji, pasy pomagają także optycznie powiększyć pomieszczenie. Dzięki temu wyglądają dobrze nie tylko w rozległych domach, ale także mniejszych mieszkaniach.


Paski pasują do różnych stylów i wyglądają dobrze zarówno w mieszkaniach urządzonych nowocześnie, jak i takich, w których dominują klasyczne, ciężkie meble. Dodatkowo, same w sobie są już dekoracją, dlatego nie trzeba głowić się nad obrazkami czy innymi naściennymi detalami ‒ chociaż oczywiście można! Pamiętać należy przede wszystkim o umiarze ‒ pasy są wyraźnym „bohaterem przestrzeni”, którą już wtedy łatwo można doprowadzić do zagracenia. Ciekawym pomysłem jest pokrycie pasami tylko jednej lub dwóch ścian. Wybierz swój ulubiony kolor, wyznacz szerokość pasów specjalnymi taśmami (do nabycia w sklepach budowlanych) i maluj! Ciekawe efekty można osiągnąć szczególnie w salonie czy jadalni. Paski są bowiem świetnym tłem dla stołu, regałów z książkami czy wygodnej sofy.


Oczywiście, udekorowanie domu pasami nie musi się wcale wiązać z wielkim przemalowywaniem. Sofa czy fotele z obiciem w stonowane kolorystycznie pasy będzie świetnie wyglądać w eleganckim salonie, a młodzi ludzie być może zechcą poeksperymentować z bardziej odważnymi połączeniami barw. Należy wtedy pamiętać o spójności kolorystycznej ‒ gdy spróbujemy upchać w pomieszczeniu wszystkie ulubione wzory i kolory, wnętrze będzie sprawiało wrażenie ciasnego i nieprzytulnego, a przecież nie o to nam chodzi.

Meble w paski ‒ szafy, komody, biurka i regały ‒ mogą z jednej strony ożywić pokój, a z drugiej być może przydać mu nieco infantylnego charakteru. To propozycja raczej dla osób odważnych. Z drugiej jednak strony, czemu by nie urządzić w ten sposób pokoju dziecięcego? Wreszcie, pasy są częstym motywem różnych elementów ozdobnych ‒ pledów, kocy, zasłon, poduszek, narzut, serwet czy obrusów. Naprawdę jest w czym wybierać!


Data dodania: 2015-07-24 13:23:00