loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wnętrza w stylu country

W dużym uproszczeniu, styl country to odmiana stylu rustykalnego, w którym zachowany zostaje sielski nastrój wsi, ale bez nawiązujących do ludowej kultury dodatków. Głównym źródem inspiracji dla takiego wystroju wnętrz jest dziki zachód. Stąd dużo w nim przede wszystkim drewna i harmonijnych, prostych dodatków, dzięki którym mieszkanie urządzone w tak prosty sposób jest bardzo przytulne i nie męczy oka nadmiarem gadżetów.

Styl country lubi jasne kolory, szczególnie piaskową biel, przywodzącą na myśl amerykańskie prerie i pustynie. Charakterystyczne jest to, że podłoga zwykle jest utrzymana w podobnych tonacjach jak ściany, a więc inaczej niż w większości popularnych obecnie stylów aranżacji wnętrz. Jasne, drewniane panele i boazeria będą świetnie wyglądały w stylu country. Styl country to bycie blisko natury; drewno jest bardzo ważnym materiałem, nie tylko przy wykończeniu ścian czy podłóg. Również cegła czy kamień, czy inne naturalne surowce są mile widziane. Do stylu rustykalnego można się zbliżyć poprzez kwiatowe tapety czy zasłony. Niezbyt duże kwiaty, a zwłaszcza kaktusy również pasują do tego stylu. Najbardziej do stylu country pasują „swojskie”, nieco toporne meble wykonane z drewna, które mogą sprawiać wrażenie wielokrotnie przerabianych. Jeśli mamy zdolności manualne, wiele z nich możemy wykonać sami. Nada to wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, napawającego nas dumą z własnego sukcesu, a przy tym odwoła się do północnoamerykańskich korzeni stylu; przerabiane, samodzielnie wykonane i konserwowane meble były wszak typowe w kowbojskich domach.

Należy uważać, żeby nie przeładować wnętrza dodatkami. Inaczej niż w przypadku stylu rustykalnego, styl country jest raczej oszczędny i stawia na proste ozdoby, nawiązujące do amerykańskiego rancza, angielskiego domku itp. Powinny być również wykonane z naturalnych materiałów. Proste obrusy, lniane zasłony czy narzuty w naturalnych kolorach są tu bardzo na miejscu. Styl country to połączenie harmonii i prostoty.

Chociaż wnętrza mogą się wydać trochę surowe, pokazują dobrze, że prostota też może być stylowa i elegancka. Jest to jeden z takich stylów, w których warto spójnie urządzić całe mieszkanie; w innym wypadku może się trochę „gryźć” z pozostałymi pomieszczeniami.


Data dodania: 2015-05-30 12:56:00