loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Meble w stylu włoskim

Jeśli mieliście kiedyś okazję być we włoskim mieszkaniu, na pewno zauważyliście nowoczesne, bardzo eleganckie meble. Styl włoski w meblarstwie często myli się z wystrojem wnętrz na toskańską modłę, ale nie ma z nim zbyt wiele wspólnego - dowodzi jedynie, jak bardzo różnorodne stylistycznie są Włochy. Przyjrzyjmy się dziś charakterystycznym cechom mebli w stylu włoskim

Włoskie meble charakteryzują się bardzo unikalnym i zawsze gustownym designem. Projektanci włoscy stoją na czele meblarskiej awangardy od wielu lat, dlatego meble z tego kraju kierowane są raczej do odważnych osób, nawet jeśli coś dla siebie znajdzie zarówno miłośnik oszczędnej klasyki, jak i bardzo nowoczesnego, nietypowego wzornictwa. To, co łączy wszystkie meble w stylu włoskim, to bardzo wysoka jakość wykonania, oparta często na pionierskich metodach produkcji, a także często - niestety - dosyć wysoka cena. Szczególnie cenione są włoskie meble kuchenne, ponieważ łączą wysoką jakość z praktycznością i ergonomią, oferując idealnie dużo miejsca na przygotowanie posiłków i przechowywanie, a przy tym są niebanalnie wykończone, niezależnie od tego, czy postawiliśmy na rozwiązania klasyczne, czy raczej nowoczesne.

Ważnym elementem we włoskim domu jest stół, dlatego włoskie stoły są dosyć masywne, żeby mogły utrzymać mnogość potraw pysznej włoskiej kuchni. Na rynku dostępne jest bardzo wiele włoskich stołów. Są one zwykle duże, dlatego nie sprawdzą się w mniejszych mieszkaniach. Można znaleźć utrzymane w podobnych tonacjach krzesła, ale Włosi nie boją się eksperymentów na tym polu; połączenie klasyki i nowoczesności jest typowe dla włoskich wnętrz.

Obite skórą albo wysokiej jakości tkaniną sofy czy fotele w stylu włoskim są cenione przede wszystkim ze względu na wygodę. Wysoki komfort połączony z ciekawym designem i dobrym wykończeniem jest warty swojej ceny. W takim fotelu dobrze pije się poranną, aromatyczną kawę. Istna dolce vita!


Data dodania: 2015-06-10 12:56:00