loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wnętrze w stylu marine – powiew ciepła znad oceanu

 Aranżacje wnętrz w stylu marynistycznym, powszechnie znanym pod swoją angielską nazwą marine, cieszą się niesłabnącą popularnością na całym świecie. Najczęściej zastanawiamy się nad takim wystrojem w porze letniej, szczególnie gdy aura nie dopisuje, a my marzymy o powylegiwaniu się na plaży. Przytulne wnętrza w stylu marine pozwolą Ci poczuć ciepłą morską bryzę także zimą!

 Niektórzy architekci wnętrz mówią, że styl marynistyczny to przyjemny dla oka balans między surowym, ale funkcjonalnym stylem skandynawskim, a stylem rustykalnym, który wielu z nas odbiera za „przesadzony”. Wnętrza w stylu marine są jasne, ale nie białe. Stawiamy na drewniane, pobielane meble i dużo naturalnych tkanin, takich jak len czy rattan, i pasiaste wzory. Wszystkie odcienie niebieskiego – od błękitu do atramentowego granatu – są w tym stylu mile widziane i podkreślą nowy, morski charakter naszego mieszkania.

 Meble i dekoracje powinniśmy rozmieścić tak, żeby pomieszczenie nie wydawało się zagracone. Czasami wystarczy tylko jeden mebel, żeby cały komfort marynistycznego pomieszczenia – opierający się w dużej mierze na wrażeniu przestrzeni – został zburzony. Element „chaosu”, kojarzący się z wakacyjną swobodą, uzyskamy przez ciekawe rozmieszczenie dekoracji wykonanych z tkanin. Dobrym pomysłem będzie np. lniana narzuta na kanapę, czy ciekawe, losowo rozmieszczone poduszki w paski.

 Jakie dodatki? Ciekawe, ale nie tandetne. Piaskowy obrazek z zeszłorocznych wczasów w Kołobrzegu możemy zostawić w szafie. Postawmy raczej na modele żaglowców czy figurki morskich ptaków. Jeśli zależy nam na czymś plażowym, dekorację tego typu możemy przygotować sami, np. z piasku i muszelek, które umieścimy w przezroczystym szklanym wazonie. Obrazki z wybrzeża, np. z wydmami czy latarnią morską, a także bardziej dynamiczne zdjęcia morza podczas sztormu również są jak najbardziej na miejscu. Do marynistycznego wnętrza pasują także wszelkiego rodzaju sznury i liny, a także akwarium – należy jednak pamiętać, że ryby to żywe stworzenia i jest to opcja dla osób odpowiedzialnych, które mają czas na zajmowanie się zwierzętami.


 Wnętrze marynistyczne nie musi być całoroczne; czasami wystarczy kilka dodatków, żeby do pokoju bez wyraźnego stylu albo urządzonego neutralnie wprowadzić nadmorski powiew. A gdy styl marine nam się znudzi – dodatki możemy zawsze pochować. Nie wyrzucajmy ich – my z doświadczenia wiemy, że do marynistycznych wnętrz chętnie się wraca!Data dodania: 2015-04-13 15:28:00