loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Francuskie aranżacje na Wielkanoc

Chociaż to, co nam kojarzy się z Wielkanocą, we Francji raczej wzbudzi zaskoczenie i zainteresowanie, niż zrozumienie – zwyczaje takie jak święcenie potraw, Śmigus-Dyngus czy wspólne niedzielne śniadanie nie są znane nad Sekwaną i Loarą – elementy francuskiego stylu wystroju wnętrz z pewnością pomogą nam w budowaniu świątecznego nastroju. Francuzi są bowiem narodem bardzo towarzyskim, a czy to nie za wspólne świętowanie kochamy takie okazje, jak Wielkanoc?

Styl francuski jest lekki i wiosenny, a przy tym elegancki. Mistrzowski balans między szykiem a wygodą, tak widoczny w paryskiej modzie, przekłada się także na wystrój wnętrz. Dekoracje w stylu francuskim, chociaż przypominają nieco styl rustykalny, mają w sobie to coś, co nie pozwala ich pomylić ani przeoczyć. Charakterystyczny mariaż klasycznych wzorów i tradycyjnych materiałów z nowoczesnym designem – taka jest Francja, i taki może być też Twój dom na Wielkanoc.

Francuską atmosferę w domu łatwo zbudować już samym zapachem. Wonne świece i świeże oraz suszone zioła same przywiodą na myśl klimat burgundzkich wiosek. Francuzi nie lubią nadmiaru dodatków w domu. Zamiast tego, warto postawić na jakość i oryginalne modele. Jeden ciekawy świecznik, elegancka drewniana ramka na zdjęcie, wazon o zaskakującej formie zrobią więcej, niż nagromadzenie zbierających kurz bibelotów, porozstawianych po każdych kątach. Do tego – obowiązkowo – tkaniny w ciepłych kolorach. Może zamiast białego obrusu, warto postawić na słonecznie żółty albo soczyście zielony?

Dobrym wyborem będą zwiewne zasłony, powiewające w otwartym oknie. Francuzi nie znoszą zamkniętych przestrzeni. Szeroko rozpostarte okno w słoneczny dzień, świeże, rześkie powietrze wpadające do domu podczas wielkanocnego śniadania – czy może być przyjemniej? Do tego – właściwa zastawa na stole. Elegancka, minimalistyczna porcelana? Jak najbardziej! A do tego proste kieliszki, do których można podać czerwone, francuskie wino. Przepis na francuską atmosferę gotowy!


Data dodania: 2015-03-31 16:58:11