loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Modny design na wiosnę

   Przyroda za oknem powoli budzi się do życia. My też mamy już więcej energii, myślami jesteśmy przy świętach. Może więc przy okazji wiosennych porządków warto zastanowić się nad paroma zmianami w mieszkaniu?

      Wystrój rustykalny od paru lat nie wychodzi z łask. Ten lekki, wiosenny styl świetnie współgra z wiosenną aurą, której coraz więcej za oknem. Wesołe, ciepłe kolory, przydające wrażenia przytulności dodatki, przyjemne dla oka ludowe wzory – to podstawy takich aranżacji.

       Do stylu rustykalnego można podejść na różne sposoby, ponieważ ma on kilka odmian. Popularny styl folkowy, opierający się na wzorach ludowych – często polskich, regionalnych, takich jak haft kaszubski czy łowickie wycinanki – jest, obiektywnie patrząc, najtrudniejszy do zrealizowania, ale też najciekawszy i pozwalający na najwięcej szaleństw.
           Moda na ludowość, od dawna już panująca w muzyce, dopiero wchodzi do naszych domów, dlatego o większość dodatków będziemy musieli zadbać sami – ale warto, bo dzięki temu stworzymy w mieszkaniu unikalną, oryginalną atmosferę i nastrój przywodzący na myśl ciepło domowego ogniska. Kolokwialnie mówiąc – będzie jak u babci na wsi! Inną odmianą stylu rustykalnego jest wystrój prowansalski. Opiera się na bladej kolorystyce – powszechny jest jasny błękit, delikatna, lawendowa purpura i biel. Ważna w nim jest wygoda – znajdź miejsce na poduszki, koce, lekkie zasłonki, delikatnie powiewające na wiosennym wietrze. Ważne są też małe dodatki. Nie zapomnij o woreczkach z suszoną lawendą, dzięki którym poczujesz zapach prowansalskich równin także w swoim domu. Styl prowansalski, podobnie jak inne bliskie mu style, opiera się na naturalnych materiałach. Zamień metal na drewno a plastik na szkło – i pamiętaj o świeżych kwiatach!      Popularny jest również styl toskański. Ta odmiana stylu rustykalnego stawia na konkretne, dominujące elementy – takie jak drewniane belki czy kominek. O ile będzie trudno wprowadzić taki styl do mieszkania, doskonale sprawdzi się w domku jednorodzinnym czy szeregowcu. Wystarczy pamiętać o kilku podstawowych cechach – piaskowe kolory, dużo drewna, zioła i obowiązkowo elegancki stojak na dobre, włoskie wino. Dzięki temu nie będziemy musieli jeździć do Włoch na wakacje. Można wręcz powiedzieć, że to Włochy przyjadą do nas!
Data dodania: 2015-03-17 15:38:00