loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wnętrza w stylu folkowym

     Ludowe motywy wracają do łask – nie tylko w modzie, ale także w wystroju wnętrz. Coraz częściej sięgamy po motywy, o których wcześniej w ogóle byśmy nie pomyśleli przy dekorowaniu naszych domów. Wszystko zaczęło się stosunkowo niedawno, gdy do mieszkań przebojem wszedł styl prowansalski. Dzisiaj coraz chętniej wykorzystujemy także wzory nawiązujące do naszej rodzimej kultury ludowej, a także do nie tak przecież niezrozumiałego marzenia o wiejskiej sielance.

Folk? Tak!

    Jako że styl rustykalny jest bardzo wyrazisty i jest w stanie łatwo zdominować każdą przestrzeń, warto dokładnie przemyśleć, jak chcemy urządzić nasz dom, aby uniknąć wrażenia „wejścia do skansenu”. Styl folkowy nie polega bowiem na odtwarzaniu wyglądu wiejskiej chaty sprzed wieków, ale na umiejętnym zaaranżowaniu mieszkania w taki sposób, żeby powstała w nim swojska, przyjemna, ciepła atmosfera, w której każdy czuje się dobrze. Jest to, oczywiście, wyzwanie – z elementami ludowymi łatwo przesadzić, dlatego bezpiecznie jest je wprowadzać do wnętrza urządzonego prosto czy minimalistycznie. W ten sposób kontrolowanie, czy elementów rustykalnych nie jest aby za dużo, staje się bardzo proste i jest możliwe na bieżąco – przy samym procesie urządzania.

Motywy folkowe

       Motywy typowo folkowe to oczywiście kwiaty i zdobienia przypominające wytwory kultury ludowej, np. haft kaszubski czy łowickie wycinanki. Tego typu wzory mogą znaleźć się zarówno na samych meblach – namalowane czy wyszyte – jak i innych elementach wystroju, jak zastawa stołowa, zasłony, tapety, dywany. Wielokolorowość, charakterystyczna dla stylu rustykalnego, dodaje pozytywnej energii i dobrze działa na poprawę humoru. O ile nie jest to styl łatwy, o tyle na pewno wart zachodu.
      Czasem wystarczy jeden folkowy element, żeby wprowadzić do pomieszczenia nową energię. Ważne jest, żeby ten element był wyrazisty, ale nie przytłaczający. Proponujemy zestawy wypoczynkowe – sofy, fotele i narożniki z naszych kolekcji FLOWER i MARIE, nawiązujące do popularnych w kulturze ludowej motywów kwiatowych. Takie wielofunkcyjne meble stają się ozdobą samą w sobie.Data dodania: 2015-02-26 11:37:00