loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Sofa w stylu skandynawskim

      Jeśli chodzi o wystrój wnętrz, Skandynawia budzi jednoznaczne skojarzenia – prosty, acz elegancki design, a przy tym wysoka jakość i komfort.  Nic dziwnego więc, że meble nawiązujące stylem do wzornictwa rodem z dalekiej północny cieszą się ogromną popularnością w czasach, gdy wielofunkcyjność i praktyczność są ważne jak nigdy dotąd. Wygodne meble wypoczynkowe, takie jak sofy, w otoczeniu minimalistycznych dodatków tworzą bardzo przyjemną, przestronną, jasną i funkcjonalną przestrzeń.

Wygoda po nordycku

       Sofy w stylu skandynawskim urzekają elegancją a przy tym – w myśl powszechnego w Szwecji, Danii czy Norwegii kultu praktyczności – mogą spełniać wiele funkcji. Na takich sofach możemy zarówno wygodnie wypoczywać przed telewizorem, jak i uciąć sobie poobiednią drzemkę, a nawet przenocować gości po udanej prywatce. Łagodne, jasne barwy charakterystyczne dla skandynawskiego stylu – które możemy oczywiście prosto przełamać elementami dekoracyjnymi w rodzaju poduszek, narzut czy kocy – sprzyjają odprężeniu i pomagają w koncentracji.

      Przy aranżowaniu pomieszczeń na styl skandynawski należy zawsze pamiętać o tym, że to wnętrze jest dla człowieka, a nie człowiek dla wnętrza. Dlatego wygoda, praktyczność i wielofunkcyjność, połączona z eleganckim, minimalistycznym wykończeniem to kluczowe zasady, których należy się trzymać. Stylowe sofy nawiązujące do skandynawskich trendów, jak dostępna w naszej ofercie EMMA, na pewno sprawdzą się w każdym domu i nadadzą wypoczynkowi nowe znaczenie w oczach każdego domownika.Data dodania: 2015-02-23 11:30:00