loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Wnętrza w stylu francuskim

        Przepych, luksus, blask i eleganckie dodatki – to cechy, którymi wyróżnia się jeden z najbardziej rozpoznawalnych sposobów urządzania wnętrz – styl francuski. W powstającym latami i na przestrzeni wielu epok stylu francuskim nie ma miejsca na minimalizm.Wszystkiego musi być dużo, bardzo dużo, ale uwaga – nie za dużo. Kluczowe jest tu znalezienie granicy przepychu i dobrego smaku.

Symetria, symetria i jeszcze raz symetria

               

               Wnętrza urządzone w stylu francuskim charakteryzują się przede wszystkim parzystą liczbą wszelkich sprzętów i dodatków jakie się w nich znajdują. Dualizm jest jedną z najważniejszych cech charakteryzujących styl francuski i odnosi się on zarówno do mebli, jak i mniejszych dodatków, takich jak obrazy, lampy, zasłony i lustra.

Ludwiki – elementy, których nie może zabraknąć

            Charakterystyczne dla XVII i XVIII wieku fotele, szezlongi, szafy, komody, stoliki i inne meble, dla których charakterystyczne były zaokrąglone kształty, to coś czego we wnętrzu urządzonym na wzór stylu francuskiego nie może zabraknąć.
            W myśl francuskiej sztuki aranżacji -„Ludwików” nigdy nie jest za wiele, dlatego im więcej antyków pochodzących z różnych epok, tym lepiej. Mimo tego, że często kojarzone są one raczej z meblami ciężkimi i masywnymi, te które znajdą się we wnętrzu francuskim powinny być eleganckie, lekkie i jasne, wzbogacone często o złote i srebrne zdobienia.

Pastele na ścianach

        Styl francuski to przede wszystkim przepych i luksus, które idealnie równoważą jasne i subtelne kolory ścian. Pożądane są tu spokojne, pastelowe barwy takie jak beże, odcienie bieli i błękitu. Dodatkowo na ścianach wnętrza francuskiego doskonale sprawdzą się jasne tapety i boazeria utrzymana w tej samej kolorystyce. Dodatkowo ściany i sufit powinny być podkreślone sztukaterią, stanowiącą nieodzowny element wnętrz urządzonych w stylu francuskim.

Idealnie dobrane tkaniny i inne dodatki

            We wnętrzu urządzonym na wzór styl francuskiego nie może zabraknąć wszelkiego rodzaju narzut, zasłon, czy ozdobnych poduszek wykonanych z pięknych tkanin dobrej jakości. Najczęściej są to tkaniny jedwabne, lekko lśniące, podkreślające linię mebli znajdujących się we wnętrzu. Ważnym elementem są również kryształowe dodatki, takie jak świeczniki, czy żyrandol.
            Styl francuski to także liczne lustra, zegary, obrazy, statuetki, które nadają wnętrzu elegancji. Wszystko w myśl wspomnianej we wstępie zasady – dużo, ale ze smakiem.


Data dodania: 2015-01-28 16:26:00