loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Styl vintage i retro – tchnienie czasów dzieciństwa

  Marketingowe walki pomiędzy firmami doprowadziły do tego, iż współcześnie zamiast dwóch kolekcji, marki stale odświeżają swój asortyment, wymyślając coraz to nowsze propozycje. W takiej sytuacji trudno nadążyć za narzuconymi trendami.
 
  Chorobliwa pogoń wszystkim daje się we znaki, dlatego coraz częściej wracamy do bezpiecznych rozwiązań. Obok zawsze modnej klasyki, przepisem na sukces jest także... styl retro i vintage!

 

Filozofia aranżacji wnętrza

 

  Choć wspomniany wcześniej wyścig najłatwiej zaobserwować w świecie mody, powoli staje się on popularny również w aranżacji wnętrz.
 
 Elementy, które jeszcze wczoraj wydawały nam się absolutnym hitem, w gruncie rzeczy zostały już wyparte przez szereg kolejnych, równie wspaniałych ikon. Prawdopodobnie to właśnie z obawy przed zalewającą nas masą, tak ochoczo wracamy do tego, co kojarzone z beztroskimi czasami dzieciństwa. To właśnie w domu, który jest naszą prywatną, intymną strefą, możemy zachowywać się w pełni naturalnie, odpoczywać, relaksować, zbierać myśli i bawić się.
 
 Dlatego tak istotnym elementem jest spersonalizowanie wnętrza, a dzięki odpowiedniej aranżacji – zapewnienie sobie spokoju i swobody.Retro i vintage

 

  Estetyka vintage to z jednej strony synonim ładu i elegancji, a z drugiej istna awangarda. Dzięki jasnej kolorystyce, delikatnym tkaninom i miękkim kształtom, styl ten pozwala uzyskać efekt spokojnego, wyważonego wnętrza.

  Aby nie dać się zanudzić, przełamuje się go kolorowymi akcentami – wazonami, obrazami, poduszkami lub kwiatami. Tym odważnym proponujemy mistrzowskie rozwiązanie, jakim jest stworzenie kontrastu pastelowych ścian i np. fotela retro albo wielobarwnej sofy. Interesujące wnętrze wcale nie wymaga od nas ogromnych nakładów pracy. Czasem wystarczy tylko dobry pomysł!


Detale

 

   Jakie dodatki wybierać? Rzućcie okiem na fotografie z lat 60., 70. czy 80. Paski, kropki, duże grochy i nieregularne figury. Nieistotny kształt – ważny jest kolor i jego intensywność!

 
 Odważnym proponujemy wykorzystanie kilku wyrazistych barw, które nadadzą pomieszczeniu pozytywną aurę. Jeżeli nie chcecie ryzykować, wybierzcie dwa odcienie, którymi będziecie kierować się podczas ozdabiania mieszkania. Może to być ciekawy obraz albo okleina na meble.
 
 Pozostawiamy Wam pełną dowolność, bo i taki jest ten styl. Swobodny i szalony!


Równowaga

 

  Pamiętajcie tylko, aby nie przesadzić! Mocne akcenty, jak sama nazwa wskazuje, mają być jedynie wstawkami, które doskonale uzupełnią spokojne i łagodne tony. Jeżeli całkowicie zrezygnujecie z bazy, jaką miały być wspomniane pastele i beże, a salon zamienicie w kolorowy pokój przypominający dziecięcą salę zabaw, trudno będzie Wam się zrelaksować i odpocząć w takim pomieszczeniu.

  Podobnie jak w życiu, przy aranżacji wnętrz również – należy zachować zdrowy umiar i wiedzieć, kiedy powiedzieć „stop”!


Data dodania: 2014-12-18 12:19:28