loadingimg

Wczytuję dane...

Archiwum

Julia Roberts w Twoim salonie

Angielski kontrast

Angielskie wnętrza bazują na jednej, bardzo ważnej zasadzie – eklektyzmie. Stąd charakterystyczne połączenia pastelowych barw z nieco ciemniejszą kolorystyką. Nie tylko zestawienia farb odgrywają dużą rolę w tej estetyce. Równie istotna jest kwestia mebli i umiejętne zestawienie solidnych szaf oraz stołów z miękkimi i głębokimi sofami. Skoro już o kanapach mowa, warto zaznaczyć, iż jest to najważniejszy element angielskiego salonu. Ta rodem z brytyjskich domów powinna wyróżniać się charakterystycznym, kwiecistym obiciem z grubej tkaniny. W opozycji do niej, dobiera się meble z ciemnego drewna, dość ciężkie i mocne.

Pastelove

Pewnie większości z Was angielskie salony kojarzą się z pastelowymi barwami, a przede wszystkim cukierkowym różem. Otóż my proponujemy inne rozwiązanie. Równie ciekawą alternatywą może okazać się dominacja ciemnych kolorów, przełamana jasnymi tonami. I tak np. brązy łączymy z ciepłym beżem, szarości z fioletem lub błękitem, a do ciemnej zieleni dobieramy kość słoniową. W ten sposób uzyskacie gwarancję doskonałego balansu pomiędzy katalogowym i babcinym efektem.

Diabeł tkwi w szczegółach

Charakterystyczny angielski salon to jednak przede wszystkim dodatki. Jeżeli jesteście oszczędni w ich doborze, nie porywajcie się na ten styl. Brytyjskie wnętrza to moc figurek, porcelany, ramek ze zdjęciami, wazonów, starych zegarów... Mam wymieniać dalej? Pomysł na pomieszczenie w tej estetyce to z drugiej strony doskonały sposób na bezkarne gromadzenie bibelotów i wykorzystanie ich do stworzenia stylowego salonu. I kto powiedział, że mniej znaczy więcej?


Data dodania: 2014-10-28 13:45:55